Politikë Më shumë

Thaçi arrin në Mal të Zi

Prej tvteuta13:54, 15 Janar 2015

Nënkryetari i qeverisë së Kosovës dhe ministër i punëve të jashtme të shtetit fqinjë Hashim Thaçi qëndron sot në vizit zyrtare Malit të Zi. Ai do të takojë homologun e tij malazias Igor Llukshiq por është paraparë që shefi i diplomacis Kosovare të takoje kryetarin malazias Filip Vujanoviq , kryeparlamentarin Ranko Krivokapiq dhe kryeministrin Millo Gjukanoviq. Sipas njoftimeve nesër Thaçi do të vizitoj Ulqinin edhe do të takohet me kryetarin e kësaj komune Fatmir Gjeka.

  • 1

    Radio