Sociale Më shumë

Telegram ngushëllimi Ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë

Prej tvteuta13:33, 25 Mars 2015

Kryetari   i Komunës së  Ulqinit   Fatmir Gjeka   i ka  dërguar  telegram  ngushëllimi  Ambasadores së Republikës   Federale  të  Gjermanisë   në  Podgoricë  Gudrun Elisabeth Steinacker  me rastin e  aksidentit  ajror  të Germanwings.

Në   telegram ndër të  tjera  thuhet se  jemi  tronditur thellë   me lajmin  për aksidentin   tragjik  ajror   mbi Alpet  franceze ku  humbën jetën  udhetarët dhe anëtarët e  ekuipazhit ,në emër të qytetarëve  të Ulqinit  dhe  institucioneve,  ju shprehim ngushëllimet tona   më të sinqerta .

Ju lutemi    që  ngushëllimet   tona  përcilljuani   familjarëve  të  viktimave, për  humbjet  e më  të  dashurve të  tyre, thuhet   ndër të  tjera  në telegram ngushëllimi .

  • 1

    Radio