Sociale Më shumë

Të dielen dy intervenime me të zjarrëfiksave

Prej tvteuta11:39, 21 Dhjetor 2015

Ditën e diele në Shërbimin e mbrojtjes dhe shpëtimit kanë marrë njoftim se ka shpërthyer zjarr në lagjen Totosh dhe se një shtëpi është e rrezikuar. Në vendngjarje nebnjëherë kanë mbërritur makinat e zjarrëfiksave të cilët me intervenim të shpejtë është parandaluar përhapjen. Siç mësohet, zjarrin e shkaktoi oxhaku i shtëpisë.

Më vonë ky shërbim pati edhe intervenim në fshatin Qyrkej ku kishte shpërthyer zjarr në kasollen e sanës, por fatmirsisht pa pasoja të tjera.

 

  • 1

    Radio