Rajoni/Bota Më shumë

TAKOHEN DY KRYEMINISTRAT

Prej tvteuta12:28, 29 Qershor 2015

Kosova dhe Serbia  do të provojnë të arrijnë marrëveshje për telekomunikacionin, të ashtuquajturin Park të Paqes, energjinë dhe Asociacionin e Komunave me shumicë serbe.

​Dy delegacionet, ai i Kosovës i prirë nga kryeministri Isa Mustafa dhe ai i Serbisë i prirë nga Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësim të shefes së diplomacisë evropiane, Frederica Mogherini do të provojnë të gjejnë përafrime rreth këtyre katër temave.

  • 1

    Radio