Aktuale Më shumë

Sveçla: Ka indicie për elementë rusë në veri

Prej tvteuta09:21, 8 Nëntor 2022

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi se ka indicie për elemente ruse në veri, me qëllim të trazirave dhe përshkallëzimit të situatës.Sveçla deklaroi se për zëvendësimin e policëve serbë të dorëhequr, do të plotësohen të gjitha nevojat.

Sipas tij, situata e sigurisë është e qetë dhe se të gjitha institucionet e sigurisë duke punuar në kapacitetet e nevojshme.

“Unë jam i bindur që institucionet e Kosovës në koordinim edhe me partnerët tanë ndërkombëtarë janë të suksesshëm në parandalimin, neutralizimin e çfarëdo ndikimi negativ të kujtdo qoftë në raport me sigurinë atje”, theksoi Sveçla

  • 1

    Radio