Aktuale Më shumë

Sulmi terrorist në Ankara: Numri i viktimave shkon në 37

Prej tvteuta14:41, 14 Mars 2016

Një ditë pas sulmeve në Ankara, ku humbën jetën 37 persona dhe mbi 100 të tjerë u plagosën, burime zyrtare turke thonë se një prej sulmueseve kamikaze dyshohet se është një femër.
“Një sulmues besohet të jetë një grua me lidhje me PKK,” tha një zyrtar për AFP, duke iu referuarPartisë së jashtëligjshme të Punëtorëve të Kurdistanit. Ndërkohë presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan tha sesulmet në Ankara e bëjnë më të vendosur për të luftuar terrorizmin. Erdogan, i cili ishte në Stamboll, pas ngjarjeve vendosi të kthehej menjëherë në kryeqytet.

  • 1

    Radio