Politikë Më shumë

Sot vazhdimi i mbledhjes së parlamentit

Prej tvteuta11:28, 16 Maj 2016

Seanca Parlamentare në të cilën deputetët do të duheshin të diskutojnë për propozimin e kryeministrit  Millo Gjukanoviq për ndryshimet në përbërjen e Qeverisë, dhe shkarkimin e e kryetarit të parlamentit, Ranko Krivokapiq ,do të vazhdojë sot.

Seanca ka filluar  të premten, por u ndërpre për shkak të një incidenti që ka ndodhur kur kryeministri  del në foltore pët të shjeguar propozimin, ndërkaq deputetët e Frontit Demokratik e  e kanë ndërpre  duke brohoritur me të madhe “Millo hajdut” dhe fjalë tjera fyese .

  • 1

    Radio