Rajoni/Bota Më shumë

SOT PRITET MARRËVESHJA

Prej tvteuta10:17, 25 Gusht 2015

Delegacionet e kryesuara nga kryeministrat e Kosovës dhe Serbisë ,Isa Mustafa dhe Aleksander Vuçiq sot në Bruksel pritet të arrijnë marrëveshje për krijimin e asaj që kosovarët e quajnë “Asociacion”, ndërsa serbët “Bashkësi” të komunave me shumicë serbe në Kosovë, si dhe për së paku disa nga tri temat e tjera për të cilat pritet të diskutohet, e që përfshijnë energjinë, telekomin dhe fatin e të ashtuquajturit “Parku i paqes”, që në fakt është një barrikadë në urën mbi lumin Ibër, që ndan qytetin e Mitrovicës.

  • 1

    Radio