Aktuale Më shumë

Sot në Tuz bëhet themelimi i subjektit të ri politik – Unioni Nacional Shqiptarë

Prej tvteuta11:51, 20 Nëntor 2022

Sot ne Tuz behet themelimi i subjektit te ri politik – Unioni Nacional i Shqiptareve i tubuar rreth politikanit shumevjecar Ferhat Dinosha.
Ky subjekt do te zyrtarizohet sot dhe do te zgjedh organet e veta partiake, ku sipas disa deklaratave te mehershme te zoteri Dinoshes, pritet te sjell struktura te reja udheheqese.
Me heret, gjate nenshkrimit te marreveshjes per koalicion me ASH-ne dhe LDSH-ne, Dinosha duke ju drejtuar opinionit, u shpreh se kjo mund te jete nder ditet me te bukura te tija, sepse beson qe keshtu i hapet rruge nje ecje stabile te partive shqiptare, jo vetem ne Malesi, por edhe ne nivel te Malit te Zi.

  • 1

    Radio