Kulturë Më shumë

Sonte mbahet Festivali i filmit “SEANEMA”

Prej tvteuta13:24, 15 Shtator 2022

Edicioni i shtatë i Festivalit të filmit Seanema nis natën e sotme, dhe do te mbahet në qendrën për kulturë, deklaroi organizatorja e këtij festivali Drita Llolla, në Emisionin e mëngjesit Dite e Re. Të dy netët në vijim do të mbahen në të njëjtin vend për shkak të motit të paqëndueshëm.

Në orën 17:00 do të ketë program konkurues të filmit të shkurtër , ndërsa në orën 20:00 shënohet hapja zyrtare me filmin dokumentar “Pajtimi” nga regjisorja Marija Zidar.

Për më tepër ndiqni intervistën…

 

  • 1

    Radio