Sociale Më shumë

Sonte emisioni “Portreti”. Protagonist mësimdhënësi Ramadan Mehmeti (Video)

Prej tvteuta15:26, 11 Korrik 2016

Sonte në rotën 21.00 në televizioin Teuta mund të ndiqni emisionin “Portreti” me Hatixhe Nelaj.

Protagonist i emisionit është mësimdhënësi veteran nga Ana e Malit , Ramadan Mehmedi.

Në rrëfimin e tij Mehmedi tregon për rënien e kriteriumeve në arsim ,  punësimet mbi baza partiake , si dhe faktin që të të jesh udhëheqës i institucioneve arsimore duhet patjetër të jesh kuadër i PDS-së. çka siç thotë ai, në kohën e tij nuk ekzistonte.

  • 1

    Radio