Sonte emisioni “Portreti”: In Memoriam, Ali Zhygjeli (Video)

Prej tvteuta12:48, 26 Prill 2021

Sonte në Tv Teuta në ora 20:30  mund të ndiqni In  Memoriam – Ali Zhygjeli  me Hatixhe Nelaj

Ali Zhygjeli u nda nga jeta me 03.04. 2021 në moshën 86 vjeçare. Ai ka qenë mjeshtër  violinës dhe  kultivues i këngës burimore ulqinake .Aliu do mbetet  një simbol i këngës burimore që më së shumti  e ka interpretuar me grupin e burrave  “Burimi “ Do të mbetet simbol i të kaluarës që çdo herë ka kultivuar, dhe ruajtur me fanatizëm  traditën e vendit të vet.

Familjes Zhygjeli i shprehim ngushëllime për këtë humbje të madhe !

 

  • 1

    Radio