Rajoni/Bota Më shumë

SHTETI NUK U SOLL SI DUHET

Prej tvteuta10:38, 19 Qershor 2015

Profesori i Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Martin Berishaj ka vlerësuar se shteti i Kosovës nuk është sjell si duhet ndaj ndalimit në Slloveni të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Ai ka thënë për ‘Epokën e re’ se reagimi i Qeverisë ka qenë i vakët dhe në kushte normale nuk do të duhej të bëhej në atë formë.

Duke e komentuar Rezolutën e Kuvendit të Kosovës, Beirshaj ka thënë se nuk kemi pasur nevojë t’i shpallim karshillëk një shteti që na ka pranuar dhe na ka mbështetur si shtet.

  • 1

    Radio