Sporti Më shumë

SHQIPËRIA NË UEFA 2016, SHIKO TABELËN

Prej tvteuta20:50, 11 Tetor 2015

Para pak castesh ne Yerevan ka perfunduar ndeshja historike per skuadren e Shqipërise e cila ka mposhtur Armeninë me rezultatin 3 me 0 dhe ne ketë mënyrë ka arritur të sigurojë kualifikimin e shumëpritur në Evropianin 2016, I cili do të mbahet në Francë.

Për dallim nga loja me Serbine, e cila ishte mjaft e tensionuar dhe dëshpëruese, kësaj radhe skuadra e kombëtares tregoi një lojë të shkëlqyeshme dhe dominim të plotë në terren, kurse golashenuesit e kualifikimit historik ishin lojtarët  Shkëlzen Gashi(minuta e 9-të), Berat Xhimshiti(minuta e 25-të) dhe Armando Sadiku(minuta e 76-të).

JA TABELA E PUBLIKUAR NE FAQEN ZYRTARE TE UEFA:

STANDINGS

Last updated 11 October 2015, 19:56 CET

Group A Group B Group C Group D Group E Group F Group G Group H Group I

P W D L F A +/- Pts

Portugal

8 7 0 1 11 5 6 21

Albania

8 4 2 2 10 5 5 14

Denmark

8 3 3 2 8 5 3 12

Serbia *

8 2 1 5 8 13 -5 4

Armenia

8 0 2 6 5 14 -9 2

 

  • 1

    Radio