Rajoni/Bota Më shumë

Shpërthim i rasteve me Covid 19 në Shkodër

Prej tvteuta16:34, 4 Prill 2020

Në Shkodër situata me përhapjen e koronavirusit është përkeqësuar dukshëm kohët e fundit. Epidemiologët ndërkohë po gjurmojnë kontaktet që këto pacientë kanë pasur me persona të tjerë në mënyrë që të zbulohen dhe më pas izolohen raste të tjera mbartës të virusit vdekjeprurës. Në total numri i të infektuarve në Shkodër ka shkuar në 35, megjithatë gjatë ditës së sotme ministria e Shëndetësisë do të bëjë publike të gjitha rastet e zbuluara gjatë 24 orëve të fundit.

  • 1

    Radio