Rajoni/Bota Më shumë

Shpërthim i fortë në Stamboll, disa të plagosur

Prej tvteuta15:51, 13 Nëntor 2022

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mesditën e të dielës në rrugën Istiklal të Stambollit. Në këtë pjesë të qytetit janë dërguar një numër i madh ekipesh mjekësore, policore dhe zjarrfikëse.

Siç raporton Hurriyet, sipas asaj që u dëgjua nga radio stacioni i zjarrfikësve, në vendngjarje ka shumë të lënduar. Deri tani raportohet për 11 persona.

Nuk dihet nëse bëhet fjalë për sulm me armë apo bombë. Policia ka mbyllur rrugët.

  • 1

    Radio