Rajoni/Bota Më shumë

Shkon në 400 numri i të prekurve në Shqipëri

Prej tvteuta16:20, 8 Prill 2020

Ka shkuar në 400 numri i të prekurve n nga koronavirusi në Shqipëri, pasi 17 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit. Betejën me këtë sëmundje e kanë humbur deri tani 22 qytetarë. Gjatë 24 orëve të fundit, 23 pacientë të tjerë i janë shtuar listës së të shëruarëve, duke e çuar numrin e tyre në 154. Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë me 9 raste, Elbasan 1 rast, Fier 6 raste dhe Shkodër 1 rast, njofton Instituti i Shëndetit Publik

  • 1

    Radio