Aktuale Më shumë

Rezart Cungu fitues i finales së Turneut Botëror të Tenisit (VIDEO)

Prej admin12:20, 6 Nëntor 2022

Të dielën me datë 6 nëntor në Antali të Turqisë u mbajt finalja e Turneut Botëror të Tenisit organizuar nga ITF (Federata Botërore e Tenisit). Në këtë finale, Cungu u përball me finalistin tjetër nga SHBA-të, Bruno Kuzuhara. Pas një loje të fortë dhe të bukur, Rezart Cungu arriti të triumfojë me një rezultat të pastër 2 me 1 në tre sete të fituara përkatësisht (6:1, 6:3 dhe 4:6). Kjo fitore vjen pas shumë sukseseve të tjera sportive të mëparshme gjatë këtij turneu prestigjioz ndërkombëtar.

Më poshtë mund të ndiqni disa momente të finales së kësaj ndeshje.

 

  • 1

    Radio