Aktuale Më shumë

Reagim i UNSH: Ministrat shqiptarë të dalin nga Qeveria

Prej tvteuta14:49, 3 Nëntor 2022

“Pas miratimit të mbrëmshëm të ndryshimeve të Ligjit për Presidentin , që shkelë rëndë  Kushtetutën dhe për qëllim final ka heqjen e sovranitetit dhe zhbërjën e pavarësisë së Malit të Zi , partitë shqiptare duhet të tërheqin ministrat e tyre nga Qeveria e Dritan Abazoviqit . Kjo për arsye se ky ligj është miratuar me përkrahjen e deputetëve të kryeministrit në mandat teknik   i cili prapë po ua ben shumicën partive serbe në Parlamentin e Malit të Zi.

 Partitë shqiptare janë parti shtetëformuese  dhe s’kanë çka të lypin në qeverinë që po u shërben politikave serbo-ruse , duke rrezikuar qënien shtetërore të Malit të Zi dhe stabilitetin në rajon.”

  • 1

    Radio