Kulturë Më shumë

RAJMONDA CUKA KONKURENTE NE MISS SHQIPERIA 2015

Prej tvteuta18:50, 29 Qershor 2015

Me 5 korrik 31  bukuroshe nga Shqiperia,Kosova e Mali I Zi do te garojne per mbretereshen e tyre,me te bukuren e te bukurave,Miss Shqiperia 2015.Mali I Zi do te perfaqesohet nga vajza nga Ulqini Rajmonda Cuka  e cila eshte nje vajze qe ka filluar tashme hapat e para drejt modelimit. Spektakli I organizuar nga Deliart Association nen kujdesin e regjisorit Petri Bozo dhe skenaristes Alda Bida, do te zhvillohet kete vite ne Voskopoje.Zbulojme se dy prezantuesit e ketij spektakli jane Zamira Kita drejtoreshe e teatrit te Korces dhe gazetari Enkel Demi.Perzgjedhja e 30 vajzave finaliste,vjen pas shume audicioneve dhe eliminimeve ku me ne fund u perzgjodhen 30 vajza.Fituesja ketij spektakli do te jete perfaqsuesja e Shqiperise ne Miss Globe,spektakel I cili do te zhvillohet ne Kanada,pas kontrates se regjisorit Bozo me palen kanadeze.

Ne linkun e meposhtem mund te votoni per Rajmonda Cuka.

http://www.missshqiperia.com/2015/missi.php?Miss=28 Vote for her.

  • 1

    Radio