Sociale Më shumë

Presidentja Jahjaga dekoron dr.Simë Dobrecin

Prej tvteuta10:02, 20 Shkurt 2016

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, për nder të 8 vjetorit të pavarësisë së Kosovës kja dekoruar  me medalje personalitete të shquara. Në këtë listë të personaliteteve është edhe mjeku i shquar nga Ulqini Dr. Simë Dobreci., për kontributin e dhënë në shërbim civil.

Medalja Presidenciale e Meritave u jepet personave që me punën e tyre kanë kontribuar në fusha të veçanta si: arsim, shkencë, kulturë, rini, sport, siguri, dhe shërbim civil”.

  • 1

    Radio