Aktuale Më shumë

Piktorja Vahida Hasanaga Nimanbegu ekspozon në Kroaci dhe Zvicërr

Prej tvteuta10:49, 2 Korrik 2016

Me daten 9 korrik galeria Hadorn në Lichtensteig (SG) organizon ekspoziten e piktores se mirenjohur shqiptare nga Ulqini Vahida Hasanaga-Nimanbegu, e cila denjesisht po prezentohet në vende të ndryshme botërore.

Vahida, me punimet e saj artistike është vlerësuar lartë jo vetëm në Mal të Zi por është shpërblyer edhe me mirënjohje të shumta jashtë vendit.

Përveç në Zvicërr, expozita e radhës e Vahida Hasanaga-Nimanbegut do të jetë në Pullë të Kroacisë, ku hapja bëhet me 4 korrik në “Qendrën evropiane për paqe dhe zhvillim të Kombeve të Bashkuara”.

 

Linku – Galerie HadornVernissage mit Vahida Hasanaga Nimanbegu

Hintergase 4, 9620, Lichtensteig

albinfo.ch http://www.albinfo.ch/ulqinakja-vahida-hasanaga-nimanbegu-ekspozon-ne-zvicer/

  • 1

    Radio