Sporti Më shumë

Pezullohet kampionati i futbollit në Mal të Zi

Prej tvteuta21:46, 7 Korrik 2020

Federata e Futbollit të Malit të Zi ka marrë vendim të shtunën që të shtyjë xhiron e ardhshme, por edhe xhirot tjera të kampionatit të futbollit.Gazeta Vijesti ka mësuar se ndeshjet e parapara të luhen të dielën, nuk do të zhvillohen. Vendimi për vazhdim të kampionatit nuk do të merret deri të dihet gjendja epidemiologjike në klubet e Malit të Zi.Të gjithë anëtarët e Buduqnostit, duke përfshirë lojtarët, shtabin teknik dhe administratën, janë prej dje në vetëizolim.Koronavirusi ka hyri në klubin më të madh të vendit fqinj. Një lojtar është testuar pozitiv për COVID-19, ndërsa po pritet rezultati i testimit të të tjerëve.

  • 1

    Radio