Aktuale Më shumë

Përfundon seanca fillestare ndaj deputetëve

Prej tvteuta09:58, 7 Janar 2016

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka përfunduar seanca fillestare ndaj deputetëve të opozitës në Kuvendin e Kosovës: Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Faton Topalli dhe Donika Kadaj Bujupi. 

Kryetari i Gjykatës Themelore të Prishtinës, Hamdi Ibrahimi, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë mbajtjen e seancës fillestare, gjatë së cilës, siç ka thënë ai, nuk është vendosur asgjë, por vetëm janë dëgjuar palët. 

Kryetari Ibrahimi ka bërë me dije se përmes një vendimi të marrë përpara seancës, deputetëve të opozitës u janë vazhduar masat e caktuara më herët nga gjykata, si: arresti shtëpiak dhe lajmërimi në stacionin policor. 

  • 1

    Radio