Sociale Më shumë

Padi ndaj ulqinakut M.Rexha për mashtrim

Prej tvteuta09:36, 25 Nëntor 2016

Ndaj biznesmenit nga Ulqini Mujo Rexha, është ngritur padi penale pasi dyshohet se me qëllim përfitimi ka shitur dy herë të njëjtat banesa, duke dëmtuar në këtë mënyrë shtetasin e Kosovës me inicialet S.K për 100.000 euro, dhe S.Q nga Ulqini për 50.000 euro, shkruan gazeta Pobjeda.

Sipas hetimeve Rexha këtyre personave u ka shitur banesat që ishin në pronësi të personave tjerë, duke përfituar në mënyrë të padrejtë 150.00 euro.

  • 1

    Radio