Sporti Më shumë

“OTRANT OLIMPIK” vazhdojnë të jenë të parët

Prej tvteuta10:37, 12 Shtator 2016

Skuadra e futbollit Orant Olimpik vazhdon të jetë e para,edhe pas  gjashtë ndeshjeve në Ligën e dytë futbollistike “Otrant Olimpik” nuk njeh  humbje dhe përsëri  rënditet në krye të tabelës. Djemtë e Otrantit të dielën luajtën në Zetë, barazim, 0:0, me skuadrën vendase “Bratstvo”. Por gjithashtu i ka ndihmuar edhe fakti,për të qënë në krye të ligës me 14 pikë, që futbollistët e Beranes para tifozëve të tyre kanë humbur nga “Mornari” i Tivarit me rezultatin 2:1.Në xhiron e ardhshme, të 7 me radhë, i cili luhet me 18 shtator, futbollistët e “Otrant Olimpikut” do të presin ekipin e “Çelikut” nga Nikshiqi.

  • 1

    Radio