Rajoni/Bota Më shumë

OPOZITA PO BËN REVOLUCION ?

Prej tvteuta10:21, 5 Tetor 2015

Zëdhënësi i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Arban Abrashi citohet të ketë deklaruar se nuk ka tërheqje të marrëveshjeve që ka nënshkruar Isa Mustafa, ndërkaq veprimin e opozitës e ka quajtur revolucion. Sipas tij ,kryeministri ka qenë dhe është i gatshëm që të raportojë në Kuvend në lidhje me të gjitha marrëveshjet që ka nënshkruar.Por deputeti I Vetëvendosjes, Rexhep Selimi në një përballje direkte me Abrashin në lajmet qendrore të RTK-së ka bërë me dije se opozita nuk do të tërhiqet nga veprimet e saj për ta kundërshtuar Asociacionin e Komunave Serbe.

  • 1

    Radio