Politikë Më shumë

NUK ËSHTË AS I PARI,AS I FUNDIT

Prej tvteuta10:25, 9 Shtator 2015

Kryeministri I Malit të Zi, Millo Gjukanoviq është optimist se Mali I Zi do ta marrë ftesën në dhjetor për samitin e NATO-s.

Duke folur mbi Aleancën veriatlantike në emisionin “Izazov” të Televiyionit public malazias, tha se gjaatë dy viteve të fundit midis Partisë demokratike të socialistëve dhe të Partisë socialdemokratike ka pasur shumë mosmarrëveshje.

Gjukanoviq ka thënë se shkëputja nga koalicioni në Budvë, nuk është I pari , as I fundit para zgjedhjeve parlamentare që me siguri do të mbahen në pranverën e vitit të ardhëm, do të dale vetëm.

  • 1

    Radio