Sociale Më shumë

Nrekiq: 6 denime për shkak të mos mbajtjes së maskës mbrojtëse

Prej tvteuta18:27, 25 Shtator 2020

Situata epidemiologjeke si pasojë e Covid 19 në Komunën e Ulqinit është e rënduar dhe dita ditës shënon rritje të numrit të personave të infektuar, si dhe humbje jete.Kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq, për Televizionin Teuta u shpreh se janë marrë të gjitha masat për parandalimin e përhapjes së virusit korona,por  që një numër i konsiderueshëm i qytetarëve nuk i respektojnë, duke rrezikuar jetën e tyre dhe të tjerëve.Për shkak të mos mbajtjes së maskave në ambijente të hapura, Policia Komunale ka shqiptuar 6 denime për kundërvajtje. Ai apeloi tek qytetarët që ti përbahen masave  mbrojtëse për të mirën e vehtes dhe të tjerëve.

  • 1

    Radio