Aktuale Më shumë

Nishani fton liderat e partive shqiptare të Malit të Zi ne takim

Prej tvteuta15:59, 1 Shkurt 2016

Presidenti i Republikës së Shqipërisë z. Bujar Nishani ka ftuar liderët e partive shqiptare ne Mal te Zi në takim.

Te ftuar janë kryetaret e partive nacionale si dhe deputetët Gjeloshaj dhe Nimanbegu. Takimi do të mbahet të martën me datën 02.02.2016 në qytetin bregdetar, në Durrës.Teme e takimit do te jete situate aktuale politike e shqiptareve ne Mal te Zi dhe si zgjedhjet qe do te zhvillohen gjate ketij viti dhe mundësia e unifikimit të faktorit shqiptarë në Mal të Zi.

  • 1

    Radio