Politikë Më shumë

NIMANBEGU:PERGJEGJESIA E FJALES ESHTE E MADHE

Prej tvteuta13:08, 25 Shtator 2016

Deputeti I forces se re demokratike genci nimanbegu, gajte nje interviste per tv pink M, ka hjellur poshte thenjet se partite shqitare kane shkuar ne tirane per te marre mendimet e zyrtareve shqiptare per liste te perbashket. Ai poashtu vlersoi se mandati I deputetit shqiptare eshte shume I shtrenjte per shkak te ligjit jofavorizues. Ne ne vend qe te kemi 4 ose 5 deputet, arrisim te fitojme vetem 2 ose tre.

Ne pyetjen e gazetarit se si e vlereson korupcionin politik, Nimanbegu tha se kete veprim e bejne vetem ata politikan te cilet nuk mendojne ne menyre afatgjate, dhe e vleresojne politiken si parade mediatike. Politika eshte nje pune serioze dhe cdo politikan duhet te sillet ne menyre te njejte si ne jeten private  ashtu edhe ne jeten publike, sepse pergjegjesia e fjales eshte shume e madhe.

Mesazhi I cili u jepet qytetareve duhet te jete I qendrueshem dhe njerezore, ai duhet te jete ashtu sic e ndien njeriu  dhe jo  te flitet vetem per te bere demagogji dhe popullizem ashtu sic dikush deshiron te degjoje.

  • 1

    Radio