Aktuale Më shumë

NIMANBEGU:KKSH ME KËNAQËSI E MBËSHTETI MBRËMJEN E FILMIT SHQIPTARË

Prej tvteuta17:10, 19 Shtator 2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve, Genci Nimanbegu me gatishmëri të plotë i është përgjigjur ftesës për të përkrahur realizimin e festivalit SEANEMA, i cili mbrëmjen e dyte ia ka kushtuar filmit shqiptarë. Sipas z.Nimanbegut ,ky festival ka sjellur tek publiku Ulqinak veprat me te mira kinematografike shqiptare, siç janë “Koncerti i vitit 1936” dhe “Kapedani” duke theksuar se ky festival do te vazhdoje të këtë mbështetjen e KKSH-së edhe në të ardhmen.

  • 1

    Radio