Sociale Më shumë

Nimanbegu: Votuesit janë kepërdorur në shumë aspekte

Prej tvteuta15:36, 29 Tetor 2016

Deputeti i ardhshëm dhe i vetëm i partive shqiptare në Kuvendin e Malit të Zi, Genci Nimanbegu, në një intervistë për portalin malesia.org, tha se vota e shqiptarëve në zgjedhjet e fundit parlamentare u keqpërdor në shumë aspekte. Sipas Nimanbegut, ndaj votuesve ka pasur presione të vazhdueshme me vende pune, çka hedh dyshime serioze për lirinë e procesit zgjedhor.

Ai në lidhje me dështimin e kolicioneve shqiptare në zgjedhjet e kaluara, tha se shkaku kryesor është egoja dhe ambiciet personale të cilat vazhdimisht po e dëmtojnë skenën politike të shqiptarëve në Mal të Zi. Nimanbegu gjithashtu siguroi se çështja e stausit të Tuzit do të bartet gjithmonë në kërkesat e subjektit që ai përfaqson , deri në realizimin e saj.

  • 1

    Radio