Aktuale Më shumë

NIMANBEGU: KRIVOKAPIQIT NUK I TAKON NJE GJUHE E TILLE(VIDEO)

Prej tvteuta21:26, 23 Shkurt 2016

Pas deklaratave te partive te pakicave ne Kuvendin e Malit te Zi se do te votojne mbi shkarkimin e Kryeparlamentarit  Ranko Krivokapiq, ai deklaroi se ata jane rrjete satelitore dhe falsifikim I DPS-it.  Keto thenje  kane  shkaktuar reagimin e te gjitha partive te pakicave duke e akuzuar  ashper Kryeparlamentarin.

Deputeti I Forces Genci Nimanbegu per RTCG-në tha se nuk i takon Kryetarit një gjuhë e tillë,dhe se Krivokapiq nuk e kishte kete qendrim atehere kur u votua ne postin e Kryetarit nga pakicat.

Ndiqni videon nga RTCG:

  • 1

    Radio