Aktuale Më shumë

Nesër protestë për Valdanosin

Prej tvteuta18:32, 20 Shtator 2016

Ish pronarët e pronave në ullishtën e Valdanosit , të cilët kërkojnë kthimin e saj, nesër do të takohen me përfaqsuesit e ministrisë përkatëse dhe zyrtarët e komunës së Ulqinit. Qëllimi i takimit është diskutimi në lidhje me problematikën e kthimit të kësaj prone, si dhe modeli i valorizimit të këtij lokaliteti. Ish pronarët kanë paralajmëruar se do të mbajnë edhe një tubim në shenjë proteste për situatën e krijuar.

  • 1

    Radio