Aktuale Më shumë

Nermin Hoxha arrin deri në gjysëmfinalen e turneut në Tiranë

Prej tvteuta10:14, 22 Prill 2016

Tenistët nga Ulqini vazhdojnë të korrrin suksese edhe në skenën ndërkombëtare. Në turneun ndërkombëtar të tenisit për moshat deri 16 vjeç i cili u mbajt në Tiranë nga data 18 deri me 22 prill, morën pjesë mbi 40 garues nga vende të ndryshme.

Tenisti nga Ulqini Nermin Hoxha me partnerin nga Serbia Aleksa Qiriq kanë arritur deri në gjysëmfinalen e dublit ku janë mundur nga çifti italian dhe malazez Matteoli dhe Aleksiq me rezultat 6:3 7:6(3).

Rezultatete e mira të tenistëve por edhe të sportistëve të tjerë , tregojnë se megjithë faktin që Ulqini është një qytet i vogël, talentet e sportit nuk kanë munguar asnjëherë.

 

  • 1

    Radio