Aktuale Më shumë

Nermin Hoxha arrin deri në finale të turneut Masters për moshat 16 vjeçare

Prej tvteuta16:35, 1 Nëntor 2016

Me datë 29-30 tetor në ambientet e KT Bellevue në Ulqin u mbajt turneu Masters për moshat 16 vjeçare, i cili është turneu i fundit me kalendar i federatës së tenisit të Malit Zi për 8 me të mirët.

Në masters Nermini mori pjese si i treti në klasifikim dhe arrit deri në finale. Në tetëshe ai fitoi ndaj  lojtarit nr 1 në liste Vukan Zavis me rezultat 6-1   6-1,kurse ne gjysemfinale fitoi lojtarin nr 2 Mladen Novoviq me rezultat 6-3   6-1. Në finale pas një loje shumë të bukur dhe të fortë u ndalua nga lojtari Mario Aleksiq me rezultat  6-4    6-3.

  • 1

    Radio