Aktuale Më shumë

Ndihma makro-financiare në Ukrainë, Zelensky diskutime me Ursula von der Leyen

Prej tvteuta22:31, 6 Nëntor 2022

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky foli me Presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen për të diskutuar ndihmën makro-financiare.

Këtë të dielë dyshja folën edhe për sanksionet e mëtejshme ndaj Iranit, i cili pranoi se ka furnizuar Rusinë me dronë.

“Vuri në dukje rëndësinë e vazhdimit të nismës së grurit për sigurinë ushqimore botërore. Diskutuam rritjen e sanksioneve dhe veprimet kundërshtuese të Iranit, i cili mbështet agresionin”, tha Zelensky.

  • 1

    Radio