Aktuale Më shumë

Ndërroi jetë Umberto Eko

Prej tvteuta09:58, 20 Shkurt 2016

Shkrimtari i famshëm italian Umberto Eko u nda nga jeta në moshën 84 vjeçare në mbrëmjen mes të premtes dhe të shtunës njoftuan  mediat italiane.

Autori i romanit të famshëm “Emri i trëndafilit” vuante prej kohësh nga kanceri dhe të premten në mbrëmje e humbi betejën me të bënë të ditur të afërmit e tij.
I lindur në 5 janar 1932 Eko u bë i famshëm botërisht pas publikimit t ë romanit policor “Emri i trëndafilit” i cili më pas u bë dhe film.

  • 1

    Radio