Rajoni/Bota Më shumë

Ndahet nga jeta B.B.King

Prej tvteuta12:25, 15 Maj 2015

Kitaristi I bluzit B.B King,I konsideruar si mbreti I kesaj gjinie te muzikes,vdiq ne Los Angelos ne moshen 89 vjecare njoftoj mbremjen e se enjtes gazeta “LA Times” duke cituar avokatin e tij.
B.B King kishte qene ne spital gjate javeve te kaluara nderkohe qe kishte luftuar kunder diabetit per disa vite.Per gjysem shekulli zeri I fuqishem I B.B King dhe kitara e tij “Lucille” percaktuan bluzin boterore.Kenga qe do te kujtohet gjithmon nga ai eshte Stand by me.

  • 1

    Radio