Sporti Më shumë

NBA: Rezultatet e fundit (VIDEO)

Prej tvteuta15:50, 17 Nëntor 2022

Në mëngjesin e sotëm me kohën tonë lokale, janë zhvilluar 10-të ndeshje në kuadër të “NBA”, ku janë arritur këto rezultate:

Charlotte Hornets vs Indiana Pacers 113-125,

Orlando Magic vs Minnesota Timberwolves 108-126,

Washington Wizards vs Oklahoma City Thunder 120-121,

Phoenix Suns vs Golden State Warriors 130-119,

Toronto Raptors vs Miami Heat 112-104,

Milwaukee Bucks vs Cleveland Cavaliers 113-98,

New Orleans Pelicans vs Chicago Bulls 124-110,

Dallas Mavericks vs Houston Rockets 92-101,

Denver Nuggets vs New York Knicks 103-106 dhe

Atlanta Hawks vs Boston Celtics 101-126.

Kjo ishte fitorja e tetë rresht për Celtics, të udhëhequr nga Jaylen Brown dhe Jayson Tatum, të cilët realizuan 22 respektivisht 19-të pikë.

  • 1

    Radio