Sporti Më shumë

Mayweatheri do të përballet sërish me McGregorin

Prej tvteuta16:20, 21 Shtator 2022

Floyad Mayweather Jr. e ka konfirmuar se është gati një përballje tjetër me Conor McGregorin për vitin 2023 dhe se kjo përballje mund të jetë profesioniste, shkruan “Daily Mail”.

Kanë kaluar afro 5 vjet që nga përballja e parë e Mayweatherit me McGregorin që u zhvillua në Las Vegas, të cilën Mayweatheri e fitoi me nokaut teknik në rundin e dhjetë.

Meçi u zhvillua me rregulla të boksit profesionist, ndërsa superylli amerikan i boksit triumfoi ndaj superyllit të UFC-së, McGregor.

Mayweather ka bërë të ditur se është në finalizim të negociatave për një rimeç me McGregorin, i cili do të zhvillohej në vitin 2023.

Meçin e fundit në karrierë profesioniste Mayweather e zhvilloi kundër McGregorit, ndërsa ka bilanc 50-0.

Mayweather kishte fituar afro 280 milionë dollarë.

Ndërkohë raportohet se McGregor mori 130 milionë dollarë.

Që nga atëherë McGregor mori tri humbje në katër meçet e fundit në UFC.

  • 1

    Radio