Aktuale Më shumë

Marija Vukoviq do të pritet nesër në aeroportin e Podgoricës

Prej tvteuta17:25, 6 Shtator 2022

Nënkampionia e Evropës në kërcim së larti, Marija Vukoviq, nesër do të arrijë në Mal të Zi. Federata e Atletikës së Malit të Zi njoftoi se atletja dhe trajnerja e saj Ioana Siomo do të priten në aeroportin e Podgoricës.

Në fund të gushtit, Vukoviq fitoi medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian të Mynihut, duke kërcyer një lartësi prej 195 centimetrash.

Katër ditë më parë ajo zuri vendin e pestë në takimin e Diamond League në Bruksel. Ajo ndaloi në një kërcim prej 191 centimetrash dhe e bëri këtë në përpjekjen e saj të dytë. Vukoviq performoi në Bruksel për herë të tretë në takimet e Diamond League.

  • 1

    Radio