Aktuale Më shumë

LVV: Ish pushtetarët përfituan 37 milionë euro në vit nga terminalet

Prej tvteuta12:08, 10 Tetor 2022

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar videon e radhës, përmes së cilës ka përmendur përfitimin e disa prej ish-pushtetarëve e deputetëve nga disa terminale në Kosovë.

LVV thekson se në Kosovë shumica e terminaleve kanë qenë në pronësi private të lidhura ngushtë me politikën.

Sipas tyre, 37 milionë euro i kanë përvetësuar për 1 vjet vetëm prej 10 terminaleve. “Britmat dhe piskamat e tyre janë për pushtetin që e kishin e jo për shtetin”, thuhet në videon e LVV-së.

  • 1

    Radio