Sporti Më shumë

Leipzig fiton kundër Real Madridit

Prej tvteuta15:57, 26 Tetor 2022

Leipzigu ka fituar kundër Real Madridit.

Gjermanët triumfuan me rezultat 3:2.

Gvardiol dhe Nkunku shënuan për 2:0 shumë shpejt, para se Vinicius Junior të ngushtonte epërsinë.

Fitoren e vulosi Werner që realizoi në minutën e 81-të.

Krejt në sekondat e fundit të ndeshjes, Rodrygo shënoi nga penalltia për 3:2.

Me këtë fitore, Leipzig shkon në kuotën e nëntë pikë në vendin e dytë, një më pak se Real Madridi në vendin e parë.

Ndërkaq, kjo lojë ishte veç sa për prestigj për “Los Blancos” pasi që ata e kanë siguruar kualifikimin.

  • 1

    Radio