Aktuale Më shumë

Lazio me fitore të thellë ndaj Feyenoordit

Prej tvteuta14:36, 9 Shtator 2022

Lazio e ka nisur me fitore të thellë fazën grupore në Ligën e Evropës.

Të enjten mbrëma, Lazio fitoi 4:2 ndaj Feyenoordit holandez. Luis Alberto shënoi që në minutën e katërt për 1:0.

Felipe Anderson shënoi golin e dytë në minutën e 15-të, ndërsa Matias Vecino shënoi dy golat e tjerë. Ai realizoi në minutën e 28-të dhe të 63-të.

Santiago Gimenez shënoi golat për Feyenoordin. Ai shënoi nga pika e bardhë në minutën e 69-të.

Gol tjetër shënoi në minutën e 88-të.

Ndeshja i takoi grupit F.

  • 1

    Radio