Aktuale Më shumë

KSHZ shpall rezultatin zyrtar të zgjedhjeve

Prej tvteuta09:59, 19 Tetor 2016

Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka miratuar dje raportin preliminar për rezultatin e zgjedhjeve të 16 tetorit. Miratimi i tij u bë në një atmosferë të tensionuar dhe në prag të konfliktit fizik, por në fund u miratua me 14 vota pro dhe 11 kundër.

Sipas këtij raporti, Partia Demokratike e Socialistëve ka fituar 36 mandate, Fronti Demokratik 18, koalicioni Çelësi 9, Demokratët 8, Partia Socialdemokrate 4, Partia Boshnjake dhe Socialdemokratët nga 2, Iniciative Qytetare Kroate 1 dhe Shqiptarët të Vendosur po ashtu 1 mandat.

  • 1

    Radio