Aktuale Më shumë

Kryeministri Rama në Turqi, takim me Erdogan

Prej tvteuta16:23, 11 Tetor 2022

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet sot në Turqi, ku do të takohet me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan.

Euronews Albania mëson se takimi do të zhvillohet në kompleksin presidencial në Ankara. Takimi i parashikuar është publikuar edhe në faqen e presidencës turke.

Nuk dihet ende çfarë do të diskutohet midis dy liderëve.

Rama dhe Erdogan kanë miqësi mes tyre. Ndërkohë nuk ka munguar edhe ndihma e Turqisë për procesin e rindërtimit, ku është financuar ndërtimi i 500 shtëpive të reja në zonën e Laçit për familjet që humbën shtëpitë prej tërmetit të 26 nëntorit 2019.

Së fundmi, Shqipëria pritet të marrë edhe dronë inteligjentë nga Turqia.

  • 1

    Radio