Politikë Më shumë

Krerët e opozitës tek Jahjaga

Prej tvteuta10:08, 8 Dhjetor 2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur këtë të hënë në një takim liderët e partive të opozitës, për të diskutuar daljen nga kriza politike që ka përfshirë vendin.

Takimi është zhvilluar me ftesë të presidentes, pas takimeve që krerët e Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismës zhvilluan ditët e fundit me kryetarin e Parlamentit të Shqipërisë, Ilir Meta.

Por edhe në këtë takim, opozita e bashkuar ka ripërsëritur qëndrimin e saj, duke i dorëzuar kryetares së shtetit kërkesat e tyre për anulimin e marrëveshjeve me Serbinë dhe lirimin e deputetëve të opozitës, të arrestuar muajin e kaluar.

  • 1

    Radio