Ekonomi Më shumë

Koronavirusi ka ndikuar në ekonomi

Prej tvteuta18:38, 17 Korrik 2020

Koronavirusi  ka potencialin të gjunjëzoj ekonominë globale. Ky fenomen nuk ka lënë pa prekur as vendin tonë dhe ka ndikuar shumë në zhvillimin ekonomik, thotë afaristi Lam Kallaba në emisionin e mëngjesit “Ditë e Re”. Pasqyra e qartë e efekteve të virusit do të shihet gjatë stinës së dimrit. Kallaba thotë që nëse të gjithë i bashkojnë farcat e veta do të mund të rimëkëmbet ekonomia. Ai  është mirënjohës ndaj bashkëqytetarëve të cilët i qëndrojnë besnik bizneseve vendase.

  • 1

    Radio